Kasım Ceylan ARSLAN Kimdir?
     
Kasım Ceylan Arslan, 1955 yılında Aydın'ın Karacasu ilçesinin Işıklar köyünde dünyaya geldi. İlkokula bu köyde başlayıp, eğitimine Denizli'nin Babadağ ilçesinde devam etti. Kur'an, tecvit ve talim derslerini ilk olarak Babadağ'da özel bir hocadan aldı. Daha sonra Aydın İmam Hatip Lisesi'ne kaydoldu ve lise öğrenimini İmam Hatip Lisesi'nde tamamladı. 1976 yılında eğitim hayatına Ortaklar Eğitim Enstitüsü'nde devam ederek mezun oldu.
     

Kasım Ceylan Arslan, Kur'an kursu öğretmeni olarak Acıpayam Dodurga'da, İmam Hatip olarak Babadağ'da, öğretmen olarak ise Kastamonu, Denizli (Tavas), ve Kahramanmaraş'ta görev yaptı. 1987 yılında öğretmenlik görevinden istifa ederek Denizli'de baba ve kardeşinin yanında dede meslekleri olan tekstil ticaretine başladı.

Kasım Ceylan Arslan; öğrencilik, memurluk ve ticaretle iştigal ettiği yıllarda çeşitli dernek, vakıf, sivil toplum kuruluşları ve siyasi partilerde fiilen görev almış; yurtdışı seyahatleri yapmış ve böylece çeşitli bilgi, görgü, deneyim ve tecrübeler elde etmiştir.

Halen tekstil ve ticarete devam etmekte olan Kasım Ceylan Arsan, evli ve iki çocuk babasıdır.

 

E-mail : kasimceylanarslan@gmail.com